Prawo nowych technologii i prawo własności intelektualnej

Współczesny świat zmienia się w błyskawicznym tempie. Rozwijająca się bardzo szybko technologia determinuje przyszłość polskiej gospodarki. Innowacyjne rozwiązania nierzadko stanowią jeden z najważniejszych czynników przesądzających o konkurencyjnej przewadze firmy względem innych przedsiębiorstw. W takiej sytuacji rodzi się jednak poważne niebezpieczeństwo bezprawnego używania przez inne osoby czy też podmioty gospodarcze tzw. własności intelektualnej, czyli różnego rodzaju dóbr niematerialnych, chronionych przez prawo autorskie, a także prawo własności przemysłowej. Aby nie pogubić się w gąszczu formalności oraz różnych niuansów prawnych, warto powierzyć sprawy odpowiednio wykwalifikowanemu prawnikowi.

Czym się zajmujemy?

Pakiet usług realizowanych przez naszą kancelarię obejmuje przede wszystkim sporządzanie, negocjowanie oraz weryfikację umów wykorzystywanych w obrocie prawami własności intelektualnej. Przygotowujemy umowy licencyjne, a także umowy przenoszące prawa autorskie czy też prawa własności przemysłowej, na przykład do danego znaku towarowego. Przygotowujemy również umowy IT, zwłaszcza te dotyczące kwestii wdrożeniowych, a także serwisowych. Możesz także liczyć z naszej strony na doradztwo prawne w kwestii prowadzenia działalności handlowej i marketingowej w sieci (reklama, prowadzenie sklepu internetowego itp.). Doradzimy Ci m.in., jak stworzyć odpowiedni, zgodny z prawem regulamin wraz z polityką prywatności. Od nas dowiesz się, jak ochronić się przed nieuczciwą konkurencją w internecie, jeśli natomiast staniesz się ofiarą tego rodzaju bezprawnych działań, podejmiemy się reprezentowania Cię przed sądem w tego typu sprawach.

Dlaczego warto nas wybrać?

Współpracujemy z przedstawicielami branży architektonicznej, twórcami sztuk wizualnych, producentami suplementów diety. Decydując się na współpracę z nami, zabezpieczysz prawnie swoją działalność, w zakresie w jakim oparta jest ona na korzystaniu z wytworów własności intelektualnej cudzych lub własnych. Sporządzane przez nas umowy, a także regulaminy zabezpieczą Twoje interesy we współpracy z innymi podmiotami.