Prawo cywilne

Prawo cywilne bywa określane jako prawo dnia codziennego, albowiem obejmuje ono bardzo szerokie spektrum zagadnień, tj. ochrona prawa własności, sprawy rodzinne, kwestie związane z dziedziczeniem, odszkodowania. Spośród innych norm prawnych te odnoszące się do prawa cywilnego wyróżniają się przede wszystkim tym, że odnoszą się one do odpowiedniego uregulowania stosunków prawnych zachodzących pomiędzy podmiotami posiadającymi pełną autonomię względem siebie. W praktyce oznacza to, że jeden podmiot nie jest podporządkowany drugiemu podmiotowi na żadnym etapie ich współpracy (inaczej niż ma to miejsce na przykład w przypadku prawa publicznego). Do podmiotów należy samodzielne kształtowanie wzajemnych relacji.

Zakres naszych usług

Od wielu lat świadczymy dla naszych klientów pomoc prawną w sprawach cywilnych, w tym w sprawach rodzinnych. Przygotowujemy umowy, uczestniczymy w negocjacjach, zawieramy w imieniu klientów ugody, reprezentujemy klientów w sprawach sądowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w sprawach rodzinnych i opiekuńczych, tj. o rozwód, separację, alimenty, ustalenie ojcostwa, ustalenie kontaktów, pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej. Prowadzimy również sprawy spadkowe, a także sprawy o podział majątku po ustaniu małżeństwa. Kierujemy swoją ofertę do osób indywidualnych, a także do wspólnot mieszkaniowych. Możemy reprezentować przed sądem interesy osób prywatnych oraz firm, przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji.

Dlaczego akurat my?

Dysponujemy odpowiednią wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, zdobytym nie tylko w pracy "za biurkiem", ale przede wszystkim na sali sądowej. Zawsze szukamy optymalnych rozwiązań, satysfakcjonujących naszych klientów. W każdej sytuacji w pierwszej kolejności stawiamy na polubowne rozwiązanie sporów, któe zwykle okazuje się tańsze i szybsze niż rozpatrywanie spraw przez sąd.